| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 10 % |
| Height - Seated (Max) | 10.3 mm |
| Max Operating Temperature | 150 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Type | Wirewound |
| DC Resistance (DCR) | 2.6 mΩ |
| Shielding | Shielded |
| Inductance | 4.7 µH |
| Core Material | Ferrite |
| Saturation Current | 18.5 A |
| Current Rating | 17 A |
Stock: 1
Distributors
pcbx
Unit Price$2.51674
Ext.Price$2.51674
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $2.51674 | $2.51674 |
| 10 | $2.15971 | $21.59710 |
| 25 | $2.00426 | $50.10650 |
| 50 | $1.86000 | $93.00000 |
| 100 | $1.72612 | $172.61200 |
| 300 | $1.67312 | $501.93600 |
| 500 | $1.62174 | $810.87000 |
| 1000 | $1.57557 | $1575.57000 |
